انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

معدوم سازی ۵ تن آلایش دامی فاسد در شهرری

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ری گفت: پنج تن آلایش دامی فاسد و غیرقابل مصرف در شهرستان ری معدوم سازی شد.

آبگرمکن فاضلی

وحید رستگاری رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: بازرسان اداره دامپزشکی در یکی از سردخانه های غیرمجاز در روستای گلحصار بخش کهریزک پنج تن ریه گاو و سیرابی گوسفند غیرقابل مصرف کشف کردند.

وی گفت: این میزان آلایش دامی فاسد کشف شده بدون برچسب تاریخ تولید بود و در شرایط ظاهری نامناسب نگهداری می شد که قابل مصرف نبود.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ری تصریح کرد: دستور رسیدگی به این پرونده با همکاری دادستان شهرستان ری به سرعت صادر و صبح امروز تمام محصولات کشف شده با حکم قضایی معدوم سازی شد.

رستگاری‌ با بیان اینکه تیم های بازرسی اداره دامپزشکی مراکز عرضه، رستوران ها و سردخانه های شهرستان ری تحت نظر دارند، افزود: غیر بهداشتی بودن گوشت‌های کشف شده با نمونه‌گیری و آزمایش‌های دقیق علمی توسط اداره دامپزشکی شهرستان ری تشخیص و معدوم سازی نیز با حکم دستگاه قضائی انجام شد.

وی یادآور شد: بازرسان اداره دامپزشکی ری در راستای تأمین بهداشت و سلامت فرآورده‌های دامی به صورت مستمر عملکرد مراکز عرضه و توزیع گوشت قرمز و سفید شهرستان را پایش و نظارت‌های لازم را در خصوص تاریخ مصرف و سالم بودن گوشت انجام می‌دهند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ری با اشاره به اینکه بخش مهمی از ارتقای سلامت و بهداشت جامعه با تأمین فرآورده‌های دامی و لبنی سالم تحقق می‌یابد، اضافه کرد: کنترل و نظارت بهداشتی فرآورده‌های خام دامی در همه مراحل تولید و استحصال، حمل و نقل و عرضه در دستور کار دامپزشکی شهرستان ری قرار دارد.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید