انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

بیش از ۲ تن گوشت فاسد در شهرستان ری معدوم شد

رییس اداره دامپزشکی ری از کشف و معدوم‌سازی ۲ تن و ۹۰ کیلوگرم گوشت قرمز و سفید فاسد و غیرقابل مصرف طی یک ماه اخیر در این شهرستان خبر داد.

آبگرمکن فاضلی

وحید رستگاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان فرآورده دامی فاسد در بازرسی از مراکز عرضه، رستوران ها و سردخانه های شهرستان ری توسط بازرسان و همچنین گزارشات مالکان سردخانه های جنوب تهران کشف و پس از انجام آزمایش‌های مختلف، فاسد بودن آن تایید و معدوم‌سازی شد.

وی با بیان اینکه تیم های  بازرسی اداره دامپزشکی مراکز عرصه، رستوران ها و سردخانه های شهرستان ری تحت نظر دارند، افزود: غیر بهداشتی بودن گوشت‌های کشف شده با نمونه‌گیری و آزمایش‌های دقیق علمی توسط اداره دامپزشکی شهرستان ری تشخیص و معدوم سازی نیز با حکم دستگاه قضائی انجام شد.

رستگار یادآور شد:بازرسان اداره دامپزشکی ری در راستای تأمین بهداشت و سلامت فرآورده‌های دامی به صورت مستمر عملکرد مراکز عرضه و توزیع گوشت قرمز و سفید شهرستان را پایش و نظارت‌های لازم را در خصوص تاریخ مصرف و سالم بودن گوشت انجام می‌دهند.

رستگاری با اشاره به اینکه بخش مهمی از ارتقای سلامت و بهداشت جامعه با تأمین فرآورده‌های دامی و لبنی سالم تحقق می‌یابد، اضافه کرد: کنترل و نظارت بهداشتی فرآورده‌های خام دامی در همه مراحل تولید و استحصال، حمل و نقل و عرضه در دستور کار دامپزشکی شهرستان ری قرار دارد.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید