انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

۳۱۶ اخطاریه ساخت و ساز غیرمجاز در شهرستان ری صادر شده‌است

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری از عزم جدی دستگاه قضا با ساخت و سازهای غیرمجاز در جنوب پایتخت خبر دارد و گفت: ۳۱۶ اخطاریه ساخت و ساز غیرمجاز در سه ماه نخست سال‌جاری در جنوب تهران صادر شده است.

آبگرمکن فاضلی

غلامرضا نوفرستی شامگاه شنبه در نشست هم اندیشی دهیاران شهرستان ری به مناسبت چهاردهم تیرماه روز شهرداری ها و دهیاری ها اظهار داشت: تعداد اخطارهای صادر شده طی سه ماه اول سال جاری بیش از اخطاریه های شش ماه دوم سال گذشته است، این امر بیانگر طمع افراد سودجو و فرصت طلب برای تغییر کاربری و ساخت ساز در اراضی کشاورزی جنوب تهران است.

وی با تاکید براینکه دهیاری های بدون هیچگونه اغماضی باید در ابتدای هرگونه ساخت و ساز ورود کنند و جلوی آن را بگیرند، عنوان کرد: متاسفانه گاهی دیده می شود برخی از دهیاران بجای اجرای قانون در مقابل آن و در کنار متخلفان هستند.

نوفرستی ادامه داد: تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز به ویژه در اراضی افرادی که خود را منتسب به قدرت، زر و زور می دانند بیش از دیگران صورت خواهد گرفت تا مردم در جامعه احساس اجرای عدالت را به خوبی بچشند.

این مسئول با بیان اینکه اراضی کشاورزی تضمین کننده تولیدات کشاورزی و دامی هستند، ابراز کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری کشاورزی به ویژه در شهرستان ری که بخش عمده ای از نیازهای مواد غذایی کلان شهر تهران را تامین می کند، موجب تهدید امنیت غذایی می شود.

نوفرستی یادآور شد: مهاجرت روستاییان و تخریب اراضی کشاورزی موجب توسعه حاشیه نشینی و اطراف تهران و شهرستان ری می شود که همین امر موجب ایجاد انواع مشکلات فرهنگی و اجتماعی می شود.

نشست هم اندیشی دهیاران شهرستان ری به مناسبت چهاردهم تیرماه روز شهرداری ها و دهیاری ها امروز شنبه با حضور حسین توکلی کجانی فرماندار ویژه شهرستان ری، معصومه پرندوار مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران و جمعی از مسئولان و دهیاران شهرستان ری در فرمانداری برگزار شد.

لازم به ذکر است در انتهای این نشست از تعدادی از دهیارن نمونه جنوب تهران با اهدای لوح تجلیل شد.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در پنج بخش مرکزی، کهریزک، قلعه نو، حسن آباد فشافویه و خاوران در جنوب استان تهران واقع شده است.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید