انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

برداشت گندم از اراضی قلعه‌نو آغاز شد

فرماندار ویژه شهرستان ری با بیان اینکه بخش قلعه‌نو قطب کشاورزی شهرستان ری است، گفت: برداشت گندم در ۸۵۰۰ هکتار از اراضی بخش قلعه‌نو آغاز شد.

آبگرمکن فاضلی

 حسین توکلی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری در آئین شکرگذاری و برداشت گندم از اراضی بخش قلعه نو با اشاره به اقدامات ارزنده جهاد کشاورزی در تحول این بخش، اظهار کرد: گندم از کالاهای اساسی و ملزومات تحقق اقتصاد مقاومتی است که می‌توان با تکیه بر تولید این محصول نگاه به خارج از کشور را کاهش داد.

وی با بیان اینکه گندم یک محصول مهم و استراتژیک است، افزود: گندم تأثیر بسزایی در پیشبرد اهداف نظام داشته و در حال حاضر در شهرستان ری نگاه ویژه‌ای به موضوع خودکفایی وجود دارد و با ترویج و علمی کردن مسائل می‌توان اقدامات قابل توجهی داشت.

معاون استاندار تهران عنوان کرد: شهرستان ری از دیرباز با عنوان دشت طلایی به دلیل برداشت گندم و جو مطرح بوده و در زمینه تولیدات کشاورزی زبانزد بوده است.

توکلی ادامه داد: تولیدات کشاورزی به نحو مطلوبی ادامه یافته و کمتر تحت تأثیر تغییرات کاربری بوده است، لذا باید برای کشاورزان برنامه داشته باشیم تا شاهد کاهش تخلفات باشیم.

وی با اشاره به آمایش سرزمین و زمین‌های کشاورزی تصریح کرد: اشتغال روستائیان اولویت‌های مهم برنامه‌ریزی توسعه‌ای در بخش کشاورزی است و حتماً باید برای اشتغال جوانان در این زمینه برنامه‌ریزی شود و ایجاد کارآفرینی باید برای همه مردم باشد.

علیرضا صادقی بخشدار قلعه‌نو نیز در ادامه با اشاره به اینکه بخش قلعه‌نو قطب کشاورزی شهرستان ری است، بیان کرد: ۸۵۰۰هکتار سطح زیر کشت گندم در بخش قلعه نو است و به عنوان بزرگترین تولید کننده گندم، ذرت دامی و جو در استان تهران به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه صنعت غالب بخش قلعه نو کشاورزی است، گفت: بیش از ۱۸۰۰ نفر بهره بردار در این حوزه وجود دارد و در حدود ۳۴هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده است.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید