انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

بیش از ٢ تن گوشت فاسد در شهرستان ری معدوم شد

رییس اداره دامپزشکی ری از کشف و معدوم‌سازی ۲ تن و ٣٠٠ کیلوگرم گوشت قرمز و سفید فاسد و غیرقابل مصرف طی نوروز امسال در این شهرستان خبر داد.

آبگرمکن فاضلی

وحید رستگاری  اظهار داشت: این میزان فرآورده دامی فاسد در بازرسی از مراکز عرضه و رستوران های شهرستان ری در تعطیلات عید نوروز کشف و پس از انجام آزمایش‌های مختلف، فاسد بودن آن تایید و معدوم‌سازی شد.

وی با بیان اینکه طی ایام عید نوروز ٢ تیم بازرسی مراکز عرصه و رستوران های شهرستان ری تحت نظر داشتند، افزود: غیر بهداشتی بودن گوشت‌های کشف شده با نمونه‌گیری و آزمایش‌های دقیق علمی توسط اداره دامپزشکی شهرستان ری تشخیص و معدوم سازی نیز با حکم دستگاه قضائی انجام شد.

رستگار یادآور شد: ٢ نفر از متخلفان نیز  توسط اداره دامپزشکی شهرستان ری به مراجع قضائی معرفی شدند.

این مسئول خاطرنشان کرد: بازرسان اداره دامپزشکی ری در راستای تأمین بهداشت و سلامت فرآورده‌های دامی به صورت مستمر عملکرد مراکز عرضه و توزیع گوشت قرمز و سفید شهرستان را پایش و نظارت‌های لازم را در خصوص تاریخ مصرف و سالم بودن گوشت انجام می‌دهند.

رستگاری با اشاره به اینکه بخش مهمی از ارتقای سلامت و بهداشت جامعه با تأمین فرآورده‌های دامی و لبنی سالم تحقق می‌یابد، اضافه کرد: کنترل و نظارت بهداشتی فرآورده‌های خام دامی در همه مراحل تولید و استحصال، حمل و نقل و عرضه در دستور کار دامپزشکی شهرستان ری قرار دارد.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید