مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

تکلیف جدایی ری از تهران تا پایان مجلس دهم مشخص می شود

0 63

حسن خلیل‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به طرح جدایی شهرستان ری از تهران اظهار کرد: این موضوع هم‌اکنون به کمیسیون شورای مجلس شورای اسلامی ارسال شده است و در انتظار نتیجه آن در این کمیسیون هستیم که تاکنون چند جلسه در مورد این طرح در کمیسیون شوراهای مجلس تشکیل شده است و بنده هم شرکت کرده‌ام و در واقع اعضای این کمیسیون نظر مخالفی در این زمینه ندارند. اگر هم در این جلسات مخالفتی بوده از سوی نماینده شورای عالی استان‌ها و نماینده دولت بوده که تحت نفوذ شهرداری مخالفت‌هایی را بیان کرده‌اند البته این اظهارنظرها تاثیری روی نظر اعضای کمیسیون شوراها نداشته است.

وی افزود: از تمام کسانی که داعیه قانونمندی دارند هم دعوت می‌کنم در این مورد به اصل 100 قانون احترام بگذارند و جدایی ری از تهران را بپذیرند.

این عضو کمیسون فرهنگی شورای شهر تهران تصریح کرد: به‌زودی این طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح خواهد شد که با توجه به شرایط و نظرات نمایندگان مجلس شورای اسلامی، پیش‌بینی می‌شود که نظرات نسبت به اجرای طرح مثبت باشد.

خلیل‌آبادی یادآور شد: جدایی شهرستان ری از تهران موضوعی است که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در این دوره از مجلس شورای اسلامی تصمیم‌گیری خواهد شد و در نهایت اجرا می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران در رابطه با دلایل جدایی ری از تهران گفت: ما به دنبال این هستیم که هویت ری حفظ شود اما اینکه با این جدایی وضعیت مردم و شهر بهتر خواهد شد یا نه، این بستگی به عملکرد مدیریت شهری و شهرداری جدیدی خواهد داشت که تشکیل می‌شود ضمن اینکه هم‌اکنون هزینه‌های بسیار زیادی به شهرستان ری تحمیل می‌شود و این در حالیست که این موارد به پیشرفت شهرستای ری لطمه‌های بسیار زیادی وارد کرده است.

 

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.