انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

امروز در قبله ی تهران اربعینی دیگر برپا شد

آبگرمکن فاضلی

شهادت زمان و مکان نمی‌شناسد هر زمان که خدا طلبت کند به سویش خواهی رفت، شهیدان «هادی طارمی» ، «وحید زمانی‌نیا» و «مصطفی محمد میرزایی» سال‌ها در کنار سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با جنایتکاران و داعشیان جنگیدند و از امنیت ایران و ایرانیان حفاظت کردند.

بسیاری از همراهان سردار سلیمانی، زود تر از حاج قاسم و دوستانشان شربت شهادت را نوشیدند اما قسمت این سه نفر این بود که در بامداد روز جمعه ۱۳ دی ماه امسال در کنار سردار دل‌ها سَر دهند.

[author] [author_image timthumb=’on’]https://www.enekaserey.ir/wp-content/uploads/2020/01/2683565.jpg[/author_image] [author_info]سرگرد شهید هادی طارمی پیش از آنکه پا به سن ۴۰ سالگی بگذارد همراه با فرمانده محبوبش، قاسم سلیمانی آسمانی شد همچنین هادی طارمی برادر شهید جواد طارمی از شهدای هشت سال دفاع مقدس است و آن‌ها اصالتاً زنجانی اما ساکن منطقه ۱۸ تهران هستند.[/author_info] [/author]

[author] [author_image timthumb=’on’]https://www.enekaserey.ir/wp-content/uploads/2020/01/156867746.jpg[/author_image] [author_info]شهید وحید زمانی‌نیا که یک جوان دهه هفتادی و از محافظان حاج قاسم سلیمانی بود و در شهرری سکونت داشت و قرار است بنابر وصیتش در قبله تهران و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) دفن شود.[/author_info] [/author]

[author] [author_image timthumb=’on’]https://www.enekaserey.ir/wp-content/uploads/2020/01/پوستر-شهید-مدافع-حرم-مصطفی-محمد-میرزایی-1.jpg[/author_image] [author_info]شهید مصطفی محمدمیرزایی نیز همچون شهید زمانی نیا اهل شهرری و از نیروهای تحت امر حاج قاسم سلیمانی بود و مزار شهید «مصطفی محمد میرزایی» نیز در شبستان حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) خواهد بود.[/author_info] [/author]

از صبح امروز ساعت ۹، تعداد زیادی از مردم شهررری در بلوار امام حسین(ع) به انتظار رسیدن پیکر شهیدان بودند و لحظه به لحظه بر انبوه جمعیت افزوده می‌شد که این مراسم ساعت ۱۰ آغاز شد و مردم قدرشناس ری پیکر این شهدا را با عبور از مسیرهای بلوار امام حسین(ع)، خیابان فدائیان اسلام، میدان بسیج مستضعفین، میدان شهرری و خیابان حرم تا آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) تشییع کردند.

تشییع شهدای جبهه مقاومت و فرزندان ری شهید وحید زمانی نیا و مصطفی محمدمیرزایی در حالی با حضور باشکوه مردم ولایت‌مدار و شهیدپرور شهرری ادامه دارد که برای خیلی‌ها پیاده‌روی اربعین حسینی را تداعی کرده و حرکت پیکر مطهر به دلیل ازدحام بیش از حد و اشتیاق ارادتمندان به ایثار و شهادت با کندی انجام می‌شود و گزارش‌های خبرنگار فارس نشان می‌دهد چنین تشییع باشکوهی در شهرری نظیر نداشته است.

مردمی که از ساعت‌ها قبل در خیابان‌ها، میادین و آستان مطهر حضرت عبدالعظیم(ع) منتظر شهدای خود بودند اکنون برای بدرقه و خاکسپاری در شبستان آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با مشکل مواجه شده‌اند و پیش‌بینی می‌شود این سیل عاشقان شهدا همانند روز اربعین حسینی همگی نتوانند در داخل حرم حضور یابند.

[jwp-video n="2,1"]

تشییع پیکر شهید هادی طارمی

شهید هادی طارمی سال‌ها در تیم حفاظتی شهید سپهبد قاسم سلیمانی حضور داشت و از این شهید دو دختر ۹ و چهار ساله به یادگار مانده که روز گذشته دختر کوچک شهید هادی طارمی هنگام آخرین وداع و برای آخرین بار در کنار تابوت پدرش حاضر شد و با بغض دلتنگی از او خداحافظی کرد.

تشییع پیکر شهید هادی طارمی با حضور با شکوه مردم در قطعه ۵۰ بهشت زهرا انجام شد، این شهید بزرگوار در کنار برادر خود که در جنگ تحمیلی به فیض شهادت نائل آمده بود، آرام گرفت. در پایان مردم به سفره احسان در زینبیه شهدای مدافع حرم بهشت زهرا (س) دعوت شدند.

شهرری پاره تنش را در آغوش کشید

پیکر شهید زمانی‌نیا پس از تشییع چند ساعته و باشکوه در شهرری، گرد مضجع حرم مطهر سیدالکریم(ع) و امامزادگان مدفون در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) طواف داده شد و پس از عزاداری مردم سوگوار در شبستان امام خمینی(ع) این آستان به خاک سپرده شد.

مزار یادبود شهید «مصطفی محمد میرزایی» نیز در شبستان حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) خواهد بود.
مراسم بزرگداشت این دو شهید سرافراز فردا چهارشنبه ۱۸ دی ماه از ساعت ۱۴ الی ۱۶ در حرم مطهر حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می‌شود.

 

 

 

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید