انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

برگزاری آیین بزرگداشت سپهبد سلیمانی در ۵۰۰ هیات و حسینیه شهرستان ری

آبگرمکن فاضلی

حجت الاسلام علی کنگرلو اظهار داشت: هیاتها و حسینیه‌های شهرستان ری مراسم باشکوه شهید سپهبد سلیمانی و همرزمانش را برگزار کرده و با این شهدا پیمانی دوباره می‌بندند.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی در جهاد اکبر و اصغر پیروز شد، تصریح کرد: دشمنان انقلاب و مکتب قرآن با تصور و خیال باطل و خام خود، شهادت سردار سلیمانی را خدشه زدن به مسیر مقاومت می‌دانند اما آنها خود را نابود کرده‌اند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری، سردار سلیمانی را فردی عاشق ولایت و مکتب قرآن دانست و افزود: شخصیت ایشان از باب اخلاص، عبادت، بندگی و تواضع بی نظیر بود.

وی عنوان کرد: سردار سلیمانی نماد مبارزه با استکبار و ظلم ستیزی است و او همواه در تاریخ و اذهان باقی و جاودان خواهد ماند.

بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.

در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

وزارت  امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید