انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

دادستان شهرری: مردم تخلفات و احتکار را گزارش کنند/ برخورد شدید با گران فروشی

آبگرمکن فاضلی

حجت الاسلام علی ملکوتی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: مجموعه دستگاه قضایی شهرستان با هرگونه اخلال در بازار و افزایش غیرقانونی قیمت کالا و خدمات با سوءاستفاده از افزایش قیمت بنزین برخورد قانونی می‌کند و شهروندان نیز هرگونه تخلف و احتکار کالا را به مسؤولان قضایی و نظارتی اطلاع دهند.

وی در ادامه به برخورد قانونی با گران فروشی‌ها به بهانه افزایش نرخ بنزین اشاره کرد و اضافه کرد: تیم‌های نظارتی از سازمان صمت و اصناف به همراه اداره کل تعزیرات در سطح شهر فعال و در اتحادیه‌های اصناف نیز گشت‌های نظارتی به وظایف خود عمل کرده و درصورت مشاهده تخلف به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری در ادامه با اشاره به اتفاقات روزهای اخیر ابراز داشت: با توجه به اعتراضات مردمی در پی گرانی بنزین و نحوه سهمیه بندی آن در شهرهای مختلف تجمع‌های مختلفی شکل گرفت که در ادامه سوءاستفاده و موج سواری دشمنان از این فرصت بدست آمده به اغتشاش، آشوبگری و تخریب اموال عمومی منجر شد.

ملکوتی با بیان اینکه هیچ تجمعی از لحظه اعلام تاکنون در شهرستان ری گزارش نشده است، ادامه داد: با همکاری، همراهی و هم‌افزایی شورای تأمین، سپاه و نیروی انتظامی در اطلاع رسانی و مدیریت بموقع همچنین عنایت، بصیرت و توجه مردم ری هیچ مشکلی در ری در این مدت به وجود نیامد.

وی با تقدیر از مردم خوب، شهیدپرور و غیور شهرستان ری، تصریح کرد: با مدیریت، اطلاع رسانی بموقع و ولایتمداری کم نظیر و بالای اهالی ری هیچ تجمعی در سطح شهرستان نداشته و به تبع آن تخریب، دستگیری و بازداشتی نداشتیم.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ری در پایان با اشاره به فرمایش‌های رهبر معظم انقلاب در خصوص طرح مدیریت مصرف سوخت خاطرنشان کرد: با برگزاری جلسات و تذکرات لازم مقرر شده هیچ گرانی را در شهرستان ری شاهد نباشیم.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید