انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

آتش سوزی گسترده در انبار بزرگ شهرری مهار شد

آبگرمکن فاضلی

در پی تماس مکرر شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اطلاع از آتش سوزی یک انبار در شمال به جنوب خیابان فدائیان اسلام، کوچه اول سنگبری‌ها، ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه‌های ۱۳، ۸۳، ۹۵، ۲۱، ۷۹، ۹۱، ۱۲۶ و گروه نجات ۲ را به همراه سه دستگاه تانکر حامل آب ۳۰ هزار لیتری به محل حادثه روانه کرد.

رضا هاشمی شال، معاون منطقه هفت عملیات در تشریح این حادثه گفت: در داخل یک انبار به وسعت سه هزار متر مربع یک سوله ۳۰۰ متری مسقف مملو از لوازم خوراکی و پلاستیکی به علت نامعلوم دچار آتش‌سوزی شده بود و شعله‌های آتش به سرعت در حال گسترش و سرایت به انبار‌های مجاور بود.

وی افزود: گروهی از آتش‌نشانان با رعایت موارد ایمنی و تجهیز خود به دستگاه تنفسی، با استفاده از چند رشته لوله آبدهی از دو ضلع اقدام به مهار شعله‌های آتش کردند و گروهی از آتش نشانان نیز در دیگر نقاط انبار از پیشروی و سرایت آتش جلوگیری کردند.

معاون منطقه هفت آتش‌نشانی تصریح کرد: آتش‌نشانان موفق شدند با مهارت کامل و سرعت عمل خود شعله‌های سرکش آتش را در همان لحظات اولیه حضورشان فرو نشانده و پس از جابه‌جایی وسایل به بیرون از انبار و خاموش کردن شعله‌های پنهان آتش به عملیات خود پایان دادند.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید