انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

۱۵ هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های روستایی ری اهدا شد

آبگرمکن فاضلی

علی‌اکبر قربانی با اشاره به اینکه محتوای تمامی کتاب‌های اهدایی علوم دینی، ادبیات، روانشناسی و کمک درسی بوده است، اظهار داشت: ۲ هزار جلد کتاب به کتابخانه روستای عمادآور در بخش مرکزی، هفت ‌هزار جلد کتاب به کتابخانه روستاهای لپه زنک و چهل قز در بخش خاوران و ۶ هزار جلد نیز به کتابخانه روستای ده‌ نو بخش کهریزک اهدا شده است.

وی افزود: شهرستان ری هم اکنون دارای ۲۰ کتابخانه و ۲۲۰ هزار جلد کتاب است که این میزان کتاب و امکانات جوابگوی نیازهای قشر کتابخوان جنوب پایتخت نیست.

قربانی با بیان اینکه طی هفته کتاب، هشت کتابخانه در روستاهای شهرستان ری کلنگ زنی می‌شود، تاکید کرد: توسعه کتابخانه‌ها و افزایش تعداد و تنوع کتاب باید مورد توجه مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش قرار گیرد.

قربانی با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۵ هزار نفر عضو کتابخانه‌های عمومی شهرستان ری هستند، عنوان کرد: بروز رسانی و تقویت منابع کتابخانه‌ها از اولویت‌های کتابخانه‌های عمومی است و در این زمینه مشارکت مردم و سازمان‌های دولتی در اجرای سنت حسنه اهدای کتاب موجب به روز شدن منابع و به دنبال آن ترغیب مردم به کتابخوانی می‌شود.

وی ادامه داد: انتظار ما از مردم و مدیران دستگاه‌های دولتی این است که کتاب‌های قابل استفاده و مازاد منازل و ادارات خود را برای استفاده عموم مردم به کتابخانه‌های عمومی شهرستان اهدا کنند.

قربانی اضافه کرد: بروزرسانی و توسعه کتابخانه‌های عمومی شهرستان نقش بسزایی در افزایش سرانه مطالعه در میان مردم و به ویژه نسل جوان دارد که باید در دستور کار قرار گیرد.

 ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه به مدت یک هفته روز بزرگداشت سید محمدحسین طباطبایی به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است

شهرستان ری درجنوب تهران دارای ۲۵ باب کتابخانه است که از این تعداد، ۱۱ باب کتابخانه شهری، ۶ باب روستایی وهشت باب کتابخانه مشارکتی است.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید