خبر های فوری:

دانشجویان تهرانی از شهرستان ری دیدن کردند

شهردار منطقه 20 اظهار داشت: حرم حضرت عبدالعظیم(ع)، بقعه شیخ صدوق، امامزاده عبدالله(ع)، بی‌بی شهربانو، آرامگاه های بی‌بی زبیده و شیخ رجبعلی خیاط در ابن بابویه از مهمترین اماکن تاریخی و مذهبی جنوب پایتخت بودند که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفتند.

فرهاد افشار تصریح کرد: هم اکنون زیرساخت‌های گردشگری در شهرری کامل نیست و مدیریت شهری منطقه ۲۰ در صدد توسعه و رونق این زیرساخت‌ها است.

وی هدف از برگزاری تورهای گردشگری را آشنایی با اماکن تاریخی جنوب پایتخت عنوان کرد و گفت: علاوه بر تورهای بازدید دانشجویی از این اماکن، تورهای ویژه دانش آموزان، شهروندان و سالمندان نیز در حال برگزاری است.

افشار ادامه داد: چند سالی است که گردشگری در جنوب پایتخت رونق زیادی ندارد و برگزاری این تورها موجب آشنایی مردم با اماکن تاریخی چندهزار ساله ری می شود و در دنیای مجازی امروز صنعت گردشگریی برای جوانان  و بخصوص دانشجویان می تواند با ارزش باشد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری، وجود ۱۹۸ اثر باستانی ری بیانگر میراث با ارزش فرهنگی این شهرستان است، از جمله برج و باروی ری شهر باستانی مامورین، برج طغرل، آتشکده تپه میل، قلعه دیر و … وجود ۳۲ بقه متبرکه از جمله حضرت عبدالعظیم الحسنی( ع) (سالانه بالغ بر ۱۱ میلیون زائر دارد ) و امامزادگان مجاور و مقابر عالمان و مشاهیر دین علم ادب همچون محمد بن زکریای رازی، شیخ صدوق، شیخ ابوالفتح رازی، شیخ کلیتی و …. که نشان از جایگاه والای تاریخی ری دارد.

شهرستان ری با جمعیتی درحدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

لینک کوتاه خبر: https://www.enekaserey.ir/Q4IvZ
منبع خبر:

→ خواندن مطلب قبلی

اهدای کتاب به صنعتگران شهرستان ری

خواندن مطلب بعدی ←

عملیات آسفالت حیاط دادگاه شهر کهریزک به پایان رسید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *