انعکاس ری
پایگاه خبری و تحلیلی

توقف شهرفروشى و لزوم مشارکت حداکثرى شهروندان در پرداخت عوارض

آبگرمکن فاضلی

به گزارش انعکاس ری ؛ فرهاد افشار در جمع أعضاء کمیته درآمد این منطقه گفت: مبارزه با شهرفروشى همواره از أولویت هاى شهردارى تهران بوده است و  کسب درآمد از منابع ناپایدار شهرى با توجه به بخشنامه هاى جدید که در حوزه شهرسازى ابلاغ شده است روند کاهشى دارد و به زودى متوقف مى شود.

افشار افزود: با توجه به این شرایط بایستى منبع کسب درآمد را به سمت منابع پایدار هدایت کنیم.

وى  عوارض پایدارشهرى را یکى از منابع پایدار شهرى برشمرد و گفت: شهروندان منطقه ٢٠ با پرداخت به موقع عوارض شهرى مى توانند مدیریت شهرى را یارى کنند تا کمبود منابع مالى در شهردارى منطقه ٢٠ تبدیل به چالشى در آینده نشود.

افشار ادامه داد: ایجاد درآمدهاى پایدار باعث مى شود شهردارى از بن بست کمبود منابع مالى خارج و مشکلات مالى مدیریت شهرى مرتفع شود که این مهم، جز با مشارکت و همکارى شهروندان محقق نخواهد شد.

وى تأمین درآمد را یکی از مهمترین بخش‌های عملکرد شهرداری و مقدمه‌ای برای اجرایی شدن پروژه‌های شهری و رضایت شهروندی برشمرد و افزود: محوریت کسب درآمد مدیریت شهرى منطقه ٢٠ بر أساس درآمدهاى پایدار است و در سال گذشته با آگاه سازی شهروندان و مشارکت آنها در پرداخت عوارض، پیگیری کارشناسانه در قالب جلسات تخصصی هفتگی، تلاش شبانه روزی همکاران در معاونت ها و نواحى هفتگانه موفق شدیم، ١۴٣.۵ درصد از درآمد منطقه ٢٠ را محقق کنیم.

شهردار منطقه ٢٠ به همراه معاونان، شهرداران نواحى و تعدادى از مدیران ارشد شهرى به عنوان أعضاء کمیته درآمد هر هفته تشکیل جلسه مى دهند و براى تحقق ١٠٠ درصدى  منابع مالى شهردارى با رویکرد درآمدهاى پایدار به بحث و تبادل نظر مى پردازند.

بر اساس این گزارش شهرداری تهران بر اساس طرح جامع درآمد های پایدار به دنبال پایدار کردن منابع درآمدی خود است، درآمد های پایدار آن دسته از درآمدهایی را شامل می‌شود که دارای خصایص تداوم پذیری، مطلوب بودن و انعطاف پذیری هستند و برای وصول آن می‌توان برنامه ریزی های اجرایی لازم را تعریف کرد و درآمدهای پایداری که در حال حاضر در میان ردیف‌های درآمدی شهرداری وجود دارد، شامل عوارض نوسازی و عمران شهری، عوارض کسب و پیشه، عوارض سالیانه خودرو، بهای خدمات مدیریت پسماند و…. هستند.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

اخبار کرونا در شهرستان ری را اینجا بخوانید