مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

مراقبت از گونه نادر و زنده گیری هوبره در شهرری

رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان ری از کشف و زنده‌گیری یک قطعه هوبره برای اولین‌بار در شهر ری خبر داد و گفت: هوبره گونه‌ای آسیب‌پذیر و در معرض خطر انقراض و در فهرست سرخ اتحادیه جهانی حفاظت است که پس از زنده‌گیری به پارک پردیسان منتقل شد.

0 391

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛ با اشاره به زنده‌گیری یک قطعه هوبره کمیاب اظهار داشت: در روزهای گذشته یک قطعه پرنده کمیاب هوبره، توسط یکی از دوستداران محیط زیست تحویل یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شد.

 وی با بیان اینکه هوبره در معرض خطر انقراض و در فهرست سرخ اتحادیه جهانی حفاظت (IUCN) به عنوان گونه آسیب‌پذیر معرفی شده است، افزود: این پرنده زیبا که از پرندگان نادر و ارزشمند حیات وحش و مورد حفاظت جهانی است، جهت بررسی سلامت و امکان بازگرداندن به طبیعت به مرکز نگهداری حیات وحش پارک پردیسان منتقل شد.

 رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری در ادامه گفت: با توجه به نفوذ شهرها در دل طبیعت، حیات وحش، گستره طبیعی قبلی خود را ندارد و در نتیجه در بسیاری مواقع محل زندگی حیات وحش نزدیک محل زندگی انسان‌هاست و این امکان وجود دارد که حیات وحش در زمان‌های زادآوری یا برای جست و جوی غذا از زادگاه خود خارج شده و در محیط‌های زندگی انسان‌ها سردرگم و یا گرفتار شوند.

 رستگاری ضمن قدردانی از شهروندان حامی حیات وحش، در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه در اغلب مواقع مردم به عنوان همیاران محیط زیست نقش مهمی در اطلاع رسانی برای زنده‌گیری و بازگردانی حیات وحش به زندگی و محیط زیست خود دارند.

منبع خبرگزاری تسنیم
عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه