مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

از خادمان پیاده روی جاماندگان اربعین در شهرری تجلیل شد

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری از آسیب‌شناسی کمبودها و ظرفیت‌های پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی (ع) در شهرستان ری خبر داد و گفت: برای نخستین بار ستاد دائمی آئین پیاده‌روی جاماندگان اربعین (ع) در شهرستان ری تشکیل شد.

0 194

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛ آئین تجلیل از موکب‌داران و خادمان پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی عصر امروز با حضور امام‌جمعه شهرری، تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع)، فرمانده سپاه شهرستان‌های استان تهران، سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری و سایر مسئولان شهرستانی و همچنین موکب داران و خادمان آئین پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی (ع) برگزار و از زحمات و میزبانی شایسته آن‌ها تقدیر به عمل آمد.

محمد بشارت سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری در این آئین با اشاره استفاده از ظرفیت تمامی دستگاه‌های شهرستان ری برای برگزاری مراسم جاماندگان اربعین حسینی اظهار داشت: پیاده‌روی جاماندگان و دلدادگان حسینی در شهرستان ری با همراهی خوب دستگاه‌های امنیتی اعم از سپاه، فراجا، دستگاه قضایی و امدادی برگزار شد.

وی افزود: آسیب‌شناسی کمبودها و ظرفیت‌های پیاده‌روی اربعین در شهرستان ری انجام و برای نخستین بار ستاد دائمی آئین پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی (ع) در سطح شهرستان ری تشکیل شد.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری با بیان اینکه بیش از 230 موکب در شهرری به زائران خدمات‌رسانی کردند گفت: با توجه به اطلاعاتی که از سال گذشته به دست آمده 12 کمیته با همکاری ادرات و دستگاه‌ها در راستای تقسیمات خدمات دهی تشکیل شد.

بشارت ادامه داد: موکب داران برای برگزاری هرچه بهتر میزبانی از زائران حضرت عبدالعظیم (ع) بدون هیچ چشمداشتی حاضر شدند و رسانه‌ها با حضور مستمر خود شکوه این راهپیمایی را که دومین راهپیمایی بزرگ دنیا از نظر حضور جمعیت است به تصویر کشیدند.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری در پایان ضمن قدردانی از زحمات موکب داران خاطرنشان کرد: سندی در زمینه آسیب‌ها، مشکلات، ظرفیت‌ها و نحوه خدمات دهی در پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی تدوین شد که برای سال‌های آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی از نظر کمیت و کیفیت بی‌نظیر بود

سردار احمد ذوالقدر فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) در این آئین با اشاره به برگزاری باشکوه پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی اظهار داشت: پیاده‌روی اربعین به عنوان سکوی پرش معنوی در قبله تهران یکی از ماندگارترین صحنه‌های عزاداری بود و فرصت مغتنمی است برای ساکنان شهرستان ری و همه دستگاه‌های اداری، تبلیغی، فرهنگی و هنری است.

وی افزود: این حرکت عظیم و این پیاده‌روی به لحاظ کمیت و کیفیت بی‌نظیر بود و هیچ زبان، بیان و کلامی امکان قدردانی از این حضور ارزشمند را ندارد.

فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) در ادامه گفت: سال گذشته در حوزه حمل و نقل و بازگشت به شهرستان‌های قرچک ورامین مشکلاتی وجود داشت که امسال برطرف شده بود.

سردار ذوالقدر تصریح کرد: شاید یکی از دغدغه‌های ما در سال جاری مباحث امنیتی بود چرا که سال گذشته پس از اربعین شاهد جنگ ترکیبی دشمن بودیم لذا در حوزه اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی تلاش‌های بسیاری صورت گرفت.

برای اربعین سال آینده آسیب‌شناسی شد

حجت‌الاسلام سید علی قاضی عسکر تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) با اشاره به اقدامات صورت گرفته در پذیرایی از زائران سیدالکریم (ع) اظهار داشت: در طول تاریخ مخالفت‌های زیادی با حضور مردم برای عزاداری امام حسین (ع) و به ویژه اربعین انجام می‌شد و صدام مقابله زیادی کرد تا راهپیمایی اربعین برگزار نشود اما در حال حاضر سیل عظیمی از جمعیت راهی زیارت حضرت امام حسین (ع) می‌شوند.

وی افزود: مردم ما بسیار خوب و شایسته هستند و هیچ‌کس مانند امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری عظمت مردم را به‌خوبی درک نکرده است؛ همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب در زمان فتنه و ناآرامی‌ها با درایت و شهامت به مسئله ورود کرد و این موضوع مدیریت شد.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) در ادامه گفت: کشور ما از نظر منابع طبیعی بسیار غنی است و استعدادها و ظرفیت‌های درخشانی نیز داریم که افتخارات زیادی را برای کشور ما رقم زدند.

حجت‌الاسلام قاضی عسکر در پایان خاطرنشان کرد: آسیب‌شناسی‌های اربعین سال آینده از حالا انجام و برنامه‌ریزی‌هایی برای بهبود خدمات‌دهی در سال آینده صورت گرفته است.

گفتنی است در پایان این مراسم از تمامی موکب داران و خادمان پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی با اهدای لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.

منبع تسنیم
عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.