مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

کلاهبرداری20 میلیاردی با تعویض کارت های عابربانک در ری

فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری کلاهبرداری که با تعویض کارت های عابر بانک 100 فقره کلاهبرداری دراین شهرستان مرتکب شده بود خبرداد.

0 775

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری ؛سرهنگ “محمد قاسم طرهانی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت: در پی شکایت و مراجعه تعدادی از شهروندان مبنی بر سرقت کارت های عابر بانکی شان و برداشت غیرمجاز از این کارت ها، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.
فرمانده انتظامی شهرستان ری بیان کرد: در تحقیقات اولیه از مال باختگان مشخص شد این افراد که اغلب سالمند می باشند برای برداشت وجه به خودپردازهای بانک مراجعه ولی به علت بی سوادی و یا کم سوادی از فردی برای برداشت و انتقال وجه تقاضای کمک کرده اند.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه مال باختگان پس از برداشت غیر مجاز از کارت های عابکی شان متوجه تعویض کارتشان شده اند گفت: با انجام اقدامات پلیسی مشخص شد که متهم با پرسه زنی در اطراف خودپرداز های بانک با شناسایی طعمه های خود و جلب اعتماد آنان به بهانه کمک در انتقال و یا برداشت وجه در فرصت مناسبی کارت های عابربانک مال باختگان را با کارت های تقلبی تعویض می کرده است.
وی گفت: در بررسی ها تخصصی هویت سارق و محل تردد وی شناسایی و کارآگاهان موفق شدند در مراقبت های ویژه پلیسی زمانی که متهم قصد فریب شهروندی دیگری را داشت وی را شناسایی و دستگیر کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان ری ادامه داد: متهم در تحقیقات انجام شده به 100 فقره کلاهبرداری و کلاهبرداری از سالمندان و افراد کم سواد و یا بی سواد اعتراف و متهم برای سیر مراحل قانونی به مراجع قانونی تحویل داده شد.
سرهنگ طرهانی در پایان با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را مبلغ 20 میلیارد ریال بر آورد کرده اند خاطر نشان کرد: ضروری است شهروندان به ویژه افراد کم سواد یا بی سواد برای استفاده از دستگاه های خود پرداز یکی از افراد مطمئن را همراه خود برده و از ارائه رمز کارت خود به دیگران خودداری کنند.

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه