مجله اینترنتی انعکاس
مطالب جذاب وخواندنی وب

همایش حماسه رزم تیپ حضرت عبدالعظیم(ع) در گلزار شهدای تهران برگزار شد

همایش حماسه رزم تیپ حضرت عبدالعظیم(ع) با حضور فرماندهان گردان ها و واحدهای این یگان در سالن همایش های گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد.

0 260

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری  در ابتدا سردار سادات حسینی فرمانده تیپ حضرت عبدالعظیم(ع) در بیاناتی به اهداف تشکیل قرارگاه فرهنگی و پژوهشی تیپ اشاره داشت و اینکه بعد از 40 سال پرداختن به حماسه رزم رزمندگان تیپ عبدالعظیم (ع) با عنایت شهدا صورت میگیرد و ابراز امیدواری کرد که به مدد شهدا با همه ی سختی ها و همراهی رزمندگان و پیشکسوتان ثبت و جمع آوری خاطرات و اسناد دلاوری رزمندگان و شهدای مظلوم انجام خواهد شد و انشاءالله این سرمایه برای آیندگان ذخیره خواهد شد.

در این مراسم حاضرین با معرفی خود و مسولیتشان در تیپ حضرت عبدالعظیم(ع) قول همکاری در تدوین حماسه رزم این یگان را تسریع نمودند.

سردار عامری معاون فرهنگی و تبلیغات تیپ در خصوص اهمیت تدوین حماسه رزم تیپ دیگر سخنران این مراسم بود و مقرر شد تا زمان سالگرد تاسیس تیپ حضرت عبدالعظیم در دیماه بخشی از اسناد و مدارک و دست نوشته های جمع آوری شده رونمایی شود.

تیپ حضرت عبدالعظیم علیه السلام متشکل از رزمندگان شهرستان های استان تهران خصوصا شهرستان ری ، ورامین و شمیرانات در دیماه سال 1362 با 4 گردان به عنوان پشتیبان تیپ سیدالشهداء(ع) تشکیل شد و در عملیات خیبر و در روزهای سخت جزیره مجنون توسط تیپ سیدالشهداء(ع) به فرماندهی شهید حاج کاظه رستکار به کار گرفته شد و حماسه رزمندگان این یگان در روزهای 16 و 17 و 18 اسفند در پد شرقی جزیره مجنون به ثبت رسید.

تیپ حضرت عبدالعظیم در عملیات خیبر بیش از 250 شهید و صدها جانباز تقدیم نموده است

عضویت در خبرنامه سایت
عضویت در خبرنامه سایت
با عضویت در خبرنامه پایگاه خبری و تحلیلی انعکاس ری هر روز صبح اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید
شما هر زمانی بخواهید می توانید خارج شوید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای استفاده از خدمات بهتر سایت برخی از کوکی های مرورگر ذخیره شوند تا با سرعت بیشتری اطلاعات بازخوانی شود و مشکلی نداشته باشید پذیرفتن ادامه